«NETIQUETTE RULES» collaborative video – Wellbeing through STREAM (eTwinning 2023-24) – Στ1′

Στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού έργου eTwinning με τίτλο: » Wellbeing through STREAM» οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ1′ τάξης του 10ου Δ.Σ.Καρδίτσας δημιούργησαν σε συνεργασία με τους μαθητές και τις μαθήτριες του 13ου Δ.Σ.Ηλιούπολης, του OS Petra Preradovica School από την Κροατία, του Ecole Elémentaire Léo Μalet από τη Γαλλία, του Fedac Manresa από τη Ισπανία και του Gymnázium, Školská 837, Tvrdošín από τη Σλοβακία ένα συνεργατικό βίντεο με τίτλο «NETIQUETTE RULES»  που αφορά στον κώδικα δεοντολογικής συμπεριφοράς στο Διαδίκτυο και με το οποίο θα λάβουν μέρος στον πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό με θέμα «Ευγένεια στο διαδίκτυο – Δικαιώματα και υποχρεώσεις παιδιών και νέων στον ψηφιακό κόσμο» που διοργανώνει το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του Ιδρύματος Τεχνολογίας και Έρευνας   με αφορμή τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου 2024.