Διαδικτυακή συνάντηση συνεργαζόμενων σχολείων -«Wellbeing through STREAM» (eTwinning 2023-24)

Στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού έργου eTwinning με τίτλο: » Wellbeing through STREAM» που υλοποιούν οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ1 τάξης του 10ου Δ.Σ.Καρδίτσας σε συνεργασία με τους μαθητές και τις μαθήτριες του 13ου Δ.Σ.Ηλιούπολης, του OS Petra Preradovica School από την Κροατία, του Ecole Elémentaire Léo Μalet από τη Γαλλία, του Fedac Manresa από τη Ισπανία και του Gymnázium, Školská 837, Tvrdošín από τη Σλοβακία, πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 διαδικτυακή συνάντηση των σχολείων-εταίρων με στόχο την προώθηση της ευημερίας των μαθητών/τριών.

Οι μαθητές/ριες μοιράστηκαν ομαδικά θετικά μηνύματα, έκαναν ασκήσεις αναπνοής-χαλάρωσης, έπαιξαν το «Wellbeing Bingo Game» και δημιούργησαν από κοινού online έναν «Wellbeing cube» με δραστηριότητες που κάνουν τους/τις ίδιους/ες και τους/τις συμμαθητές/ριές τους χαρούμενους/ες, τέσταραν τις γνώσεις που απέκτησαν παίζοντας online το «Wellbeing through science Quizizz game» και αποχαιρέτησαν ενθουσιασμένοι/ες τους εταίρους τους!