E2 – Αποχαιρετιστήριο online meeting «Volunteers’ Challenges#SkillsLabs»(eTwinning 2021-22)

Την περασμένη εβδομάδα ολοκληρώθηκε το Ευρωπαϊκό έργο eTwinning με τίτλο «Volunteers’ Challenges#SkillsLabs» που υλοποίησαν οι μαθητές/ριες της Ε2 τάξης σε συνεργασία με τους/τις μαθητές/ριες των σχολείων: 10ο Δ.Σ.Ηλιούπολης, 7ο Δ.Σ.Χαλκίδας, 1ο Πειραματικό Δ.Σ.Πύργου, Collegi Santa Teresa de Jesus από την Ισπανία και ICS «T.Valenti» di Trevi από την Ιταλία  με την πραγματοποίηση του αποχαιρετιστήριου online meeting.

Οι μαθητές/ριες παρουσιάστηκαν και γνώρισαν τους/τις μαθητές/ριες με τους οποίους συνεργάστηκαν σε διασχολικές/διακρατικές ομάδες, έπαιξαν όλοι/ες μαζί ζωντανά ένα online παιχνίδι γενικής αξιολόγησης του έργου, διασκέδασαν και αποχαιρετίστηκαν ανταλλάσσοντας ευχές για «Καλό Καλοκαίρι»!