Παρουσίαση του eTwinning έργου «Volunteers’ Challenges#SkillsLabs» στο 8ο Πανελλήνιο Συνέδριο eTwinning

Κατά τη διάρκεια του 8ου Πανελλήνιου Συνεδρίου eTwinning  με θέμα «Αξιοποίηση των Τεχνολογιών της Πληροφορίας και της Επικοινωνίας στα συνεργατικά σχολικά προγράμματα στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση» που  πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά στις 17, 18, 19 Φεβρουαρίου 2023 έγινε παρουσίαση του Ευρωπαϊκού eTwinning έργου με τίτλο «Volunteers’ Challenges#SkillsLabs» που υλοποίησαν κατά το σχολικό έτος 2021-22 οι μαθητές/ριες της Ε2 τάξης σε συνεργασία με τους/τις μαθητές/ριες των σχολείων: 10ο Δ.Σ.Ηλιούπολης, 7ο Δ.Σ.Χαλκίδας, 1ο Πειραματικό Δ.Σ.Πύργου, Collegi Santa Teresa de Jesus από την Ισπανία και ICS «T.Valenti» di Trevi από την Ιταλία και αφορούσε στον Εθελοντισμό.

Μπορείτε να δείτε μια συνοπτική παρουσίαση του έργου στον παρακάτω σύνδεσμο:

Παρουσίαση Volunteers’ Challenges#SkillsLabs.pptx