O καναπές της συνεργασίας, της αντάμωσης και της φιλίας

Ένας άλλος καναπές, ο καναπές της συνεργασίας, της αντάμωσης και της φιλίας

Η επιθυμία των μαθητών του Δ2 τμήματος της Τετάρτης τάξης του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας να αποκτήσουν μέσα στην αίθουσα τους έναν καναπέ, πέρα από τα κλασικά και μονότονα θρανία, στάθηκε η αιτία που πυροδότησε την συνεργασία και το ενδιαφέρον των γονιών τους ώστε να πραγματοποιηθεί το όνειρό τους.

Το αποτέλεσμα ξεχωριστό, ένας μοναδικός καναπές στην τάξη τους!!! Ένας καναπές, στον οποίο μπορούν να κάθονται και να συζητούν, μπορούν να διαβάζουν το λογοτεχνικό τους βιβλίο, μπορούν να ξεκουράζονται, αλλά και το μαγικότερο όλων, μπορούν να φιλιώνουν και να ξεπερνούν με θαυμαστό τρόπο τις εντάσεις της σχολικής καθημερινότητάς τους.

Τα παιδιά έγραψαν τρεις ευχαριστήριες επιστολές, ενδεικτικές των τριών βασικών σταδίων υλοποίησης της επιθυμίας τους, ευχαριστούν όμως από την καρδία τους όλους σας, τον καθένα και την καθεμιά προσωπικά, για την προσπάθεια και τη στήριξή σας. Σας προσκαλούν δε να έρθετε κι εσείς να καθίσετε στον καναπέ της συνεργασίας, της αντάμωσης και της φιλίας!!!

Η δασκάλα και οι μαθητές του Δ2

του 10ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας